Արմեն Գեւորգյանը «Մարտի 1-ի» գործով հրավիրվել է ՀՔԾ
ՀՀ նախկին փոխվարչապետ Արմեն Գեւորգյանը հուլիսի 26-ին «Մարտի 1-ի» գործով հրավիրվել է Հատուկ քննչական ծառայություն։ Այս մասին հայտնել են Հատուկ քննչական ծառայությունից: Այլ մանրամասներ դեռ չեն հաղորդվում:
Նշենք, որ 2007 թվականի հունիսից մինչեւ 2008 թ. ապրիլը Արմեն Գեւորգյանը զբաղեցրել է Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղարի պաշտոնը։
Հիշեցնենք, որ հուլիսի 26-ին ՀՔԾ էին հրավիրվել նաև ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանն ու ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Յուրի Խաչատուրովը։ Նրանց մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ ՔՕ 301.1 հոդվածի 1-ին մասով՝ այլ անձանց հետ նախնական համաձայնությամբ Հայաստանի Հանրապետության սահմանադրական կարգը տապալելու համար: