«Օրինաց երկիր»-ը կմասնակցի Երևանի ավագանու ընտրություններին. ցուցակը կգլխավորի Շահգելդյանը
Օգոստոսի 23-ին տեղի է ունեցել «Օրինաց երկիր» կուսակցության քաղաքական խորհրդի ընդլայնված նիստը: Նիստում միաձայն որոշում է կայացվել 2018 թ. սեպտեմբերի 23-ին կայանալիք Երեւան քաղաքի ավագանու ընտրություններին մասնակցության մասին` «Մենք ենք ու մեր Երեւանը» կարգախոսով:
Ինչպես հայտնում են «Օրինաց երկիր» կուսակցության մամուլի ծառայությունից, քաղաքական խորհրդի որոշմամբ` ընտրական ցուցակը կգլխավորի ՕԵԿ փոխնախագահ Մհեր Շահգելդյանը:
Կուսակցությունից տեղեկացնում են նաեւ, որ երկուշաբթի, օգոստոսի 27-ին՝ ժամը 12:00-ին, ՕԵԿ գրասենյակում տեղի կունենա մամուլի ասուլիս: