Անգելա Մերկելը Երեւանում է. նրան դիմավորեց ՀՀ վարչապետը, այժմ Ծիծեռնակաբերդում են
Քիչ առաջ Գերմանիայի կանցլեր Անգելա Մերկելը ժամանեց Հայաստան: Նրան «Զվարթնոց» օդանավակայանում դիմավորեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը: Մերկելն այժմ հայ պաշտոնյաների ուղեկցությամբ Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրում է:
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում ցուցադրվել է Մերկելի ինքնաթիռի վայրէջքն ու նրան դիմավորելու պաշտոնական արարողությունը:
«Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության կանցլերի առաջին այցը Հայաստան․ Երևանի Զվարթնոց օդանավակայանում դիմավորում եմ Անգելա Մերկելին»,- գրել է Փաշինյան:
Այցի շրջանակներում կայանալու են հայ-գերմանական բարձր մակարդակի բանակցություններ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և ԳԴՀ կանցլեր Անգելա Մերկելի գլխավորությամբ: Հայաստանի վարչապետը և Գերմանիայի կանցլերը բանակցությունների արդյունքները կամփոփեն համատեղ մամուլի ասուլիսում: