Հայաստանի ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Արթուր Վանեցյանը Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահի ընտրություններում միակ թեկնածուն է: Սա «Հայկական ժամանակ»-ի հետ զրույցում պաշտոնապես հաստատեց ՀՖՖ վարչաիրավական դեպարտամենտի ղեկավար Լուսինե Բակումյանը: Հայտերի ընդունման վերջնաժամկետը եղել է սեպտեմբերի 3-ը, ու ՀՖՖ անդամները, բացի Վանեցյանից, այլ թեկնածուի տարբերակ չեն առաջարկել:
Բակումյանը չմասնավորեցրեց, թե ֆեդերացիայի կոնկրետ որ անդամներն են Վանեցյանին առաջադրել: Նա նշեց, որ որպես այդ հարցի պատասխան կարելի է ընդունել հենց ԱԱԾ տնօրենի հայտարարությունը: Վերջինս օրեր առաջ նշել էր, որ իրեն առաջադրել են Հայաստանի առաջնությանը մասնակցող բոլոր թիմերը:
ՀՖՖ նախագահի ու գործադիր կոմիտեի ընտրությունները կայանալու են սեպտեմբերի 22-ին: Այդ օրը կառույցը նաեւ իրավաբանական անձանց միությունից վերակազմավորվելու է հասարակական կազմակերպության:
Ֆեդերացիան 2002 թվականից գլխավորում է Ռուբեն Հայրապետյանը: Նա մշտապես նշում էր, որ միայն իրեն է տեսնում այդ պաշտոնում: Ընդամենը վերջերս՝ ամռանը, հայտարարեց, որ պատրաստ է տեղը զիջել Վանեցյանին:
Հայրապետյանը չէր եկել հավաքականի՝ իր համար վերջին տնային խաղին: Ազգերի լիգայի D դիվիզիոնի 4-րդ խմբի Լիխտենշտեյնի դեմ խաղում Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» մարզադաշտի կառավարական օթյակում նստած էին ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը եւ Վանեցյանը: