Զինված խմբի գործով Խաչիկ Ավետիսյանն ու եւս 5 ամբաստանյալներ ազատ արձակվեցին
2015 թվականին Նորքում մեծ աղմուկով վնասազերծված զինված խմբի գործով ամբաստանյալներ Վլադիմիր Առաքելյանը, Խաչիկ Ավետիսյանը, Արա Պողոսյանը, Արթուր Եղիազարյանը, Վաղինակ Ստեփանյանը եւ Հարություն Սալնազարյանը դատարանի որոշմամբ` այսօր ազատվել են կալանքից:
Այսպիսով՝ Երեւանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Արմեն Բեկթաշյանը  բավարարել է ամբաստանյալների պաշտպանների միջնորդությունն ու պատգամավորների անձնական երաշխավորությամբ՝ ազատ արձակեց գործով ամբաստանյալներից չորսին. եւս երկուսի նկատմամբ, որպես խափանման միջոց ընտրվեց չհեռանալու մասին ստորագրությունը։
Ամբաստանյալների համար նախորդ նիստին անձնական երաշխավորություններ էին ներկայացրել «Ծառուկյան» խմբակցության պատգամավորներ Արարատ Զուրաբյանը, Նապոլեոն Ազիզյանը, ԵԼՔ խմբակցության ղեկավար Լենա Նազարյանը եւ Հովիկ Աղազարյանը՝ հաստատելու իրենց կողմից ներկայացված երաշխավորագրերը։
Նշենք, որ ավելի վաղ կալանքից ազատվել են նաեւ այլ ամբաստանյալներ, որոնց թվում՝ Պաշտպանության նախարարի նախկին տեղակալ Վահան Շիրխանյանը: