Թալինցի 31-ամյա երիտասարդը վարչապետին բարեւեց հրաշքով փրկված ձեռքով. Ա. Մուրադյան
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը երեկ այցելել է Համալսարանական հիվանդանոցում բուժման վերականգնողական փուլում գտնվող թալինցի 31-ամյա երիտասարդին:
Հանդիպման լուսանկարը հրապարակել է Արմեն Մուրադյանը՝ «Վարչապետին բարևեց հրաշքով փրկված ձեռքով» գրառմամբ:
Հիշեցնենք, որ աշխատանքային պարտականությունները կատարելու ընթացքում ստացած վնասվածքի հետեւանքով, ուսագոտուց կտրված աջ ձեռքով Թալինից Երեւանի «Հերացի» թիվ 1 հիվանդանոցային համալիր էր տեղափոխվել 31-ամյա Ժորա Թորոսյանը:
Համալսարանական-հիվանդանոցի մասնագետների թիմային, համակարգված աշխատանքի շնորհիվ կատարվել է շուրջ 7 ու կես ժամ տեւողությամբ վիրահատություն եւ հաջողվել է վերականգնել երիտասարդի կտրված ձեռքը:
Վերջույթի վերականգման շրջանը կտեւի 8 ամսից մինչեւ մեկ ու կես տարի, բայց հետագայում վերականգնված վերջույթը հաստատ կծառայի հիվանդին, նա կկարողանա գրել, զգալ ձեռքը, վստահեցրել է վիրաբույժ Արտավազդ Սահակյանը: