Դրամի 25-ամյակի առիթով նոյեմբերից հայկական նոր թղթադրամների մի մասը շրջանառության մեջ կդրվի. ԿԲ նախագահ
ՀՀ Կենտրոնական բանկի նախագահ Արթուր Ջավադյանը հայտնել է, որ ՀՀ դրամի 25-ամյակի առիթով նոյեմբերից հայկական նոր թղթադրամների մի մասը շրջանառության մեջ կդրվի: Նա նման հայտարարություն է արել սեպտեմբերի 30-ին լրագրողների հետ զրույցում:
Նրա խոսքով, այժմ որոշակի տեխնիկական խնդիրներ կան, եթե հասցնեն, թղթադրամներն ամբողջությամբ կներդնեն, եթե ոչ, ապա երկրորդ մասը շրջանառության մեջ կդնեն հաջորդ տարվանից:
Նշենք, որ 1.000 դրամ անվանական արժեքով թղթադրամը Պարույր Սեւակի պատկերով է, 2.000-ը՝ Տիգրան Պետրոսյանի, 5.000-ը՝ Վիլյամ Սարոյանի, 10.000-ը՝ Կոմիտասի, 20.000-ը՝ Հովհաննես Այվազովսկու, 50.000-ը՝ Սուրբ Գրիգոր Լուսավորչի պատկերով:
Թղթադրամների դիմերեսին նրանց դիմապատկերն է, պատկերներ ու խորհրդանիշեր նրանց ստեղծագործություններից, իսկ դարձերեսին՝ հատված հուշարձանից, նրանց նվիրված թանգարաններից եւ շենք-շինություններից: