Մարալիկում ծայրահեղ լարված իրավիճակ է, ցուցարաներն այս առավոտ եւս փակել են համայնքապետարանի մուտքը
Այսօր առավոտ Անի խոշորացված համայնքի ղեկավար Արտակ Գեւորգյանը կրկին չի կարողացել մտնել համայնքապետարանի շենք եւ հասնել աշխատասենյակ: Երեկվանից նման ծայրահեղ քայլի դիմած Մարալիկ քաղաքի բնակիչ-ցուցարարներն այսօր առավոտից կրկին փակել են համայնքապետարանի մուտքը: Նրանք շարունակում են պահանջել Արտակ Գեւորգյանի հրաժարականը: Գեւորգյանը երեկ ՀԺ-ի հետ զրույցում պաշտոնապես հայտարարել էր, որ հրաժարական չի լինելու: Այս պահին նրա հետ դեռ հնարավոր չէ կապ հաստատել, քանի որ Գեւորգյանը հեռախոսազանգերին չի պատասխանում:
Ցուցարարներից Հարություն Ուռուտյանը ՀԺ-ին պատմեց, որ Արտակ Գեւորգյանն առավոտյան եկել է աշխատանքի, սակայն իրենք թույլ չեն տվել, որ ներս մտնի: «Նա իր համախոհների հետ սկզբում կանգնած է մնացել համայնքապետարանի դիմաց, այնուհետ մտել է համայնքապետարանի մոտ գտնվող մանկապարտեզի շենք: Այս պահին այնտեղ է»,- ասաց Ոռուտյանը: Ըստ նրա, այսօր Մարալիկում ահավոր տրամադրություններ են:
Ոստիկանները տարածքում են, դեռ կարողանում են իրավիճակը վերահսկել:
Հիշեցնենք, ցուցարարները երեկ 72 ժամ էին տվել քաղաքապետին՝ հրաժարական տալու համար:
«72 ժամ փակ կպահենք, եթե հրաժարականը չեղավ, նաեւ ճանապարհը կփակենք, հետո փոստը կփակենք, հետո բանկը, որն որ ապօրինի դրած է, ավագանիներն էլ բդի հրաժարական տան: Մենք զզվել ենք իրանցից, իրանք բդի հեռանան մեր կյանքից, Մարալիկից»,- հայտարարել էին մարալիկցիները: