Սուր խոսակցություն եմ ունեցել Սերժ Սարգսյանի հետ, ասեց դու ինձ թիկունքից հարվածեցիր. Գ. Ծառուկյան
ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը երեկ, «Ուրվագիծ» հաղորդման շրջանակներում խոսեց իրենց տրված հակահեղափոխակններ անվան ու վերջին իրադարձությունների մասին:
Հարցազրույցում ուշագրավ մի դրվագ կար, Գագիկ Ծառուկյանը նշեց, որ հեղափոխության օրերին կոշտ խոսակցություն է ունեցել Սերժ Սարգսյանի հետ, վերջինս իրեն մեղադրել է ժողովրդի կողմն անցնելով՝ իրեն թիկունքից հարվածելու մեջ:
«Ասում են դու ուշ ես միացել հեղափոխությանը, դու ոչինչ չես արե: Ես ասում եմ, որ հեղափոխությանը մեքենաներով ջրեր եմ ուղարկել, կարո՞ղ է դա էլ են ասում, որ չի եղել: Երբ Ելք խմբակցության պատգամավորներին բերման ենթարկեցին, Նիկոլ Փաշինյանին, Սասուն Միքայելյանին ու Արարատ Միրզոյանին, առաջինը ես կանգնեցի նրանց կողքին, այդ ժամանակ ոչ ոքի մտքով, նույնիսկ Նիկոլ Փաշինյանի մոտքով չէր անցնում, որ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը հրաժարական կտա»։
Գագիկ Ծառուկյանի խոսքով՝ ինքը այդ ժամանակ շատ սուր խոսակցություն է ունեցել Ս. Սարգսյանի հետ իր հայտարարությունից հետո, թե միանում է շարժմանը, ժողովրդի կողքին է, ու խոսակցության մասին ինքը տեղեկացրել է իր կուսակից ընկերներին։
«Ես սուր խոսակցություն եմ ունեցել, ասել եմ նրան, որ ես ընդդիմադիր եմ, եթե ընդդիմադիր չլինեի, քո կողքին կլինեի, քո կոալիցիայի մեջ կլինեի»,-ընդգծել է Ծառուկյանը։