Մարալիկում կրքերը չեն հանդարտվում. կրկին փակ է համայնքապետարանի մուտքը
Մարալիկում կրկին բողոքի ցույց է: Այսօր եւս ցուցարարները փակ են պահել համայնքապետարանի շենքն ու որեւէ մեկին թույլ չեն տվել ներս մտնել եւ աշխատել: Հիշեցնենք, որ արդեն 1.5 ամիս Անի խոշորացված համայնքի Մարալիկ քաղաքի բնակիչները պահանջում են համայնքի ղեկավար Արտակ Գեւորգյանի հրաժարականը: Ցուցարարներն իրենց պահանջն ի կատար ածելու տարբեր քայլեր են ձեռնարկել՝ քայլերթեր, նստացույցեր, ավտոերթեր: Վերջին տարբերակը համայնքապետարանի մուտքը փակելն էր: Արդեն մեկ շաբաթ համայնքապետարանի աշխատակիցները չեն կարող աշխատանքի անցնել: Այդ նույն շենքում, սակայն տեղակայված են պետական այլ ծառայություններ եւս՝ ՔԿԱԳ տարածքային բաժինը, սոցիալական ծառայությունը, նոտարական գրասենյակը: Համայնքապետարանի հետ կապ չունեցողները եւս փաստացի հայտնվել են պարապուրդի մեջ, քանի որ ցուցարարները որեւէ մեկին շենք մտնելու հնարավորություն չեն տալիս:
Օրեր առաջ Անի համայնքի ղեկավար Արտակ Գեւորգյանը դիմել էր ոստիկանությանը՝ օրենքով սահմանված կարգով ՏԻՄ մարմնի աշխատանքը վերականգնելու պահանջով: Մինչ օրս, սակայն այդ ուղղությամբ տեսանելի քայլեր չկան: Շենքի մուտքը փակ է, հսկվում է ցուցարարների կողմից: Այս պահին բողոքի ակցիայի մասնակիցները քայլերթով անցնում են քաղաքի փողոցներում, համայնքապետարանի բակում միացված է բարձր երաժշտություն, ցուցարարները շուրջպար են բռնել՝ կրկնելով իրենց պահանջը՝ այն է, Արտակ Գեւորգյանի հրաժարականը:
Նշենք, որ աշխատակիցներից ոմանք տեղափոխվել են համայնքապետարանի մոտ գտնվող շենք, սակայն աշխատել չեն կարող: Նախատեսվում է, որ ավագանու նիստ է լինելու: Այսօր կրկին դպրոցներում դասադուլ է: