Երեւանում եւ բոլոր 10 մարզերում այսօր էլեկտրաէներգիայի մինչեւ 6 ժամյա անջատումներ կլինեն
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ ս.թ. հոկտեմբերի 09-ին պլանային եւ վերանորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով, հետագայում վթարներից խուսափելու համար կհոսանքազրկվեն`
10։00-16։00 Արամ Խաչատրյան փ. 15, 17, 19 շենքերը, Վաղարշյան փ. 26 եւ Փափազյան փ. 25 շենքերը, Այգեկցի փ. 55-65 սեփական տները եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Արաբկիր 51փ. 3 շենքը, Հյուսիսային ճառագայթ 17, 18 շենքերը եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Սոսեի փ. 28/1, 28/2 շենքերը եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Վաղարշյան փ. 18ա շենքը, Քրիստափորի փ. 69, 71, 75-190, 98, 100, 102 սեփական տները, Քրիստափորի 3-րդ նրբ. 1-20 սեփական տները, Բելինսկի փ. 2-30 (զույգ) սեփական տները, Միչուրինի փ. 12-24 (զույգ) սեփական տները, Նեկրասովի փ. 1-4 սեփական տները, Սասունցի Դավթի փ. 8-16, 45-49 սեփական տները, Արեշ 2փ. 1-30, 51-80; 3փ. 24-40; 4փ. 1-46; 5փ. 13-30; 11փ. 1-26; 16փ. 1-40 սեփական տները, Դիմիտրովի փ. 1-11, 38-74 սեփական տները, Ռոստովյան փ. 50-74 սեփական տները, Էրեբունի փ. 3, 5 շենքեր, Մուրացան փ. 130-138 (զույգ) սեփական տները, Արցախի 8, 8Ա, 8Բ, 14, 14Ա, 18, 18Ա շենքերը, մանկապարտեզը, Անդրֆեդերացիա 1-ին փ. 11 սեփական տները, Գլինկայի 1-ին նրբ. 8-17 սեփական տները, Լիսինյան փ. 28-91 սեփական տները, Միչուրինի փ. 2, 4, 6, 6Ա սեփական տները, թիվ 16 դպրոցը, Աթոյան անց. 11, 13, 15, 19, 21 շենքերը, Դիմիտրովի փ. 76, 78, 80 շենքերը, Արցախի փ. 8/4 շենքը, Մելիքյան եւ Քուչակ փողոցները, Նորաշեն թաղ. 36/1, 36/2, 38/1, 38/2 շենքերը եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Դավթաշեն 1-ին թաղ. 49, 50, 51, 52 շենքերը, Դավթաշեն 4-րդ թաղ. 1Ա, 51/3, 33/1 շենքերը, Էստոնական փ. 14, 12/1, 12/9 շենքերը, Հալաբյան փ. 11 շենքեը, Լեւոնյան, Ջանիբեկյան, Կարապետյան փողոցները, Շինարարների փ. 15/1 շենքը,
10։30-16։30 Նորագյուղ թաղ. 51-354, 148-396 սեփական տները եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Տիգրան Մեծի պող. 1-15 շենքերը, Հանրապետության փ. 32, 49 շենքերը, Խանջյան նրբ. 5-10 սեփական տները, Ֆիրդուսի փ. 1-32 սեփական տները եւ հարակից բնակիչ-բաժանորդները, Վերֆելի փ. 13-32 սեփական տները, Սիսվանի փ. 1-64 սեփական տները, Լուսինյանց փ. 32, 34 սեփական տները եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Էջմիածնի հին խճուղու 40-107 սեփական տները, Թաիրովի փ. 1-20 սեփական տները, Երվանդ Քոչարի փ. 11 շենքը,
11։00-15։00 Նոր-Նորքի 2-րդ զանգ.՝ Մոլդովական փ. 12, 13, 14 շենքերը, Թոթովենցի փ. 15 շենքը, Գայի փ. 3, 5, 7 շենքերը, թիվ 104 մանկապարտեզը, Դավիթ Մալյան փ. 5, 20, 22 շենքերը, թիվ 96 դպրոցը, հարակից ոչ բնակիչ- բաժանորդները, Ավան՝ Աճառյան փ. 16, 18 շենքերը, թիվ 11 ուսումնարանը, թիվ 124 գիշերօթիկ դպրոցը, հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Ավան-Առինջ՝ Տաշքենդի փ. 11, 13, 15, 17, 19, 21 շենքերը եւ հարակից ոչ բնակիչ- բաժանորդները,
11։00-17։00 Մամիկոնյանց փ. 54/1, 56, 58, 58ա շենքերը եւ հարակից ոչ բնակիչ- բաժանորդները, Լեփսիուսի փ. 12 շենքը, Լեփսիուսի 6փ. 13-19, 21, 23, 25 շենքերը եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Զեյթուն 5Ա փ. 10-62 սեփական տները եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Տիմիրյազովի 6 եւ Պոպովի 5, Հ․Հովհաննիսյան 4, Մարկ-Վարդի 3, Կարմիր Բլուր 2, Մարկ-Բարդի 3 փողոցների սեփական տները, թիվ 135 մանկապարըեզը, Արարատյան փ. 62, 64, 66 շենքերը եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Շիրակի փ. 21, 21ա, 23, 25, 27, 29; 4-րդ նրբ․ 7ա շենքերը, թիվ 115 դպրոցը, Հ․Հովհաննիսյան փ. 119 շենքը, Շիրակի 56/1, 58/1 շենքեր եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
11։00-17։00 Արմավիր գյուղը,
11։00-17։00 Աշտարակ քաղաքի Սաժումյան, Կամո Ղափանչյանի, Քասախի, Ոսկանյան փողոցները, Սիսակյան փողոցը մասնակի,
10։00-12։00 Արարատ գյուղը մասնակի,
10։00-16։00 Փոքր Վեդի գյուղը մասնակի,
10։30-16։00 Արտաշատ քաղաքի Աթարբեկյան, Նար-Դոսի փողոցները մասնակի,
12։00-15։00 Արարատ քաղաքի Շահումյան, Խանջյան, Իսահակյան, Երկաթուղայինների փողոցները մասնակի,
14։30-16։00 Արարատի Ոսկու կորզման ֆաբրիկայի բանավանի 11, 11Ա, 21 շենքերը, Տափերական գյուղը մասնակի,
10։00-16։00 Խաչիկ եւ Զառիթափ գյուղերը մասնակի,
11։00-14։00 Զովունի գյուղը եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարության վարչական շենքը, ԱԱԾ զորամասը,
11։00-16։00 Քաղսի գյուղը եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
14։00-17։00 Կամարիս, Արամուս, Ակունք, Սեւաբերդ, Զառ, Նոր Գյուղ եւ Կոտայք գյուղերը, Առինջի «Ֆիրմա Նյու» ընկերությունը,
10։30-12։30 Սեւան քաղաքի Շիրազի փ․10-57 սեփական տները, Չարենցի փ․33-162 սեփական տները, Ազնավուրի փ․ 2-15 սեփական տները, Լճափնյա փ․21-39 սեփական տները, Շահումյան եւ Կարմիր բանակի փողոցների սեփական տները, Չերեմուշկա թաղամասը, Սպանդարյան, Իսահակյան փողոցները, «Հ․Ասատրյան», «Հ․Սանեյան», «Գոլդ Մաստեր», «Տելեմակ գազ», «Մեծեփասար» ընկերությունները, թիվ 4 հիմնական եւ ավագ դպրոցները,
10։00-14։00 Աշոցքի տարածաշրջանի Ձորաշեն գյուղը,
10։00-16։00 Անիի տարածաշրջանի Մարալիկ քաղաքի կենտրոնական մասը,
12։00-13։00 Դիլիջան քաղաքի Վասիլեւ, Կամո փողոցները մասնակի,
09։00-15։00 Մեծ Այրում գյուղը մասնակի,
11։00-16։00 Պառնի, Ծաղկաբեռ գյուղերը, Սպիտակ քաղաքը մասնակի, Ջրաշեն, Սարամեջ, Լեռնավան գյուղերը,
10։00-16։00 Քաջարան քաղաի Բարիկավան թաղամասը, Լեռնաձոր, Կավճուտ գյուղերը եւ հարակից ոչ բնակիչ բաժանորդները,