«Սասնա ծռեր»-ն Արցախում հիմնում են կազմակերպություն․ մեծ ավտոերթ է նախատեսվում
«Սասնա ծռեր» կուսակցությունը Արցախում հիմնում է իր կազմակերպությունը, որի հիմնադիր համագումարը նախատեսված է նոյեմբերի 17-ին։ Այս մասին հայտարարել է «Սասնա ծռեր» կուսակցության առաջնորդներից Ժիրայր Սեֆիլյանը։ Նրա ելույթից մի հատված տեղադրված է «Սասնա ծռեր» կուսակցության Facebook-յան էջում տարածված տեսանյութում։
Սեֆիլյանի խոսքով, նրանք պատրաստվում են մեկնել Արցախ մեծ ավտոերթով եւ անցել Բերձորով, որտեղ 2015 թ.-ին բռնություն էր կիրառվել «Հիմնադիր խորհրդարանի» անդամների վրա։ «2015 թ.-ից Արցախի բնակխության վրա մեծ խարան կա, Բերձորի խարանը։ Մենք այդ օրը մեծ ավտոերթով անցնելու են Բերձորով, որպեսզի մաքրենք այդ խարանը»,- հայտարարել է Սեֆիլյանը։