Ստացվեց, որ վտանգի հարցերը Դաշնակցությունը պետք է լուծի՞. ուր են ՀՅԴ-ական պատգամավորները
Ազգային ժողովում ՀՅԴ խմբակցության 2 պատգամավորի բացակայության պատճառով Ընտրական օրենսգրքի ընդունումը վտանգված է: Այս մասին հայտարարել է ՀՀ վարչապետին առընթեր Ընտրական օրենսդրության բարեփոխումների հանձնաժողովի քարտուղար Դանիել Իոաննիսյանը:
Ազգային ժողովի նիստերի ապահովման բաժնից «Հայկական ժամանակ»-ին փոխանցեցին, որ ՀՅԴ-ից բացակա են Անդրանիկ Կարապետյանը եւ Ռոմիկ Մանուկյանը:
ՀԺ-ն ՀՅԴ խմբակցության քարտուղար Արմենուհի Կյուրեղյանից հետաքրքրվեց, թե ուր են իրենց երկու պատգամավորները, քանի որ վտանգված է  ԸՕ-ի ընդունումը, պատգամավորն ասաց. «Ստացվեց, որ վտանգի հարցերը Դաշնակցությունը պետք է լուծի»,- ասաց նա, իսկ ՀՅԴ մյուս պատգամավոր Ռուզաննա Առաքելյանը ասաց, թե կարող է հիվանդ են:
Այս նախագծի ընդունման համար անհրաժեշտ է 63 կողմ քվե: Բազմաթիվ բացականեր կան նաեւ ՀՀԿ-ից, թեեւ նրանք դեմ են: Նաիրա Զոհրաբյանը 20 րոպե ընդմիջում վերցրեց՝ խմբակցության անունից: 20 րոպեից հարցը կդրվի քվեարկության: