Նոյեմբերի 1-ին խորհրդարանը վարչապետ չի ընտրելու. Նաիրա Զոհրաբյան
Նոյեմբերի 1-ին խորհրդարանը վարչապետ չի ընտրելու: Այս մասին «Հայկական ժամանակ»-ի հետ զրույցում քիչ առաջ ասաց «Ծառուկյան» խմբակցության ղեկավար Նաիրա Զոհրաբյանը:
Նա նշեց, որ այս առաջադրումը վերջնական քայլն է, որից հետո Ազգային ժողովը լուծարվելու է իրավունքի ուժով: ՀԺ-ի հարցին ի պատասխան Նաիրա Զոհրաբյանն ասաց՝ «Ծառուկյան» խմբակցության պատգամավորները վարչապետի ընտրության քվեարկությանը չեն մասնակցելու:
«Հայկական ժամանակ»-ն այսօր ավելի վաղ տեղեկացրել էր, որ Ազգային ժողովի պատգամավորների 1/3-ը Նիկոլ Փաշինյանին առաջադրեց վարչապետի թեկնածու: Փաստաթուղթը ստորագրել է 40 պատգամավոր:
Լենա Նազարյանի փոխանցմամբ էլ՝ Նիկոլ Փաշինյանի թեկնածությունն առաջադրել են ԵԼՔ-ի, «Ծառուկյան» խմբակցության եւ ՀՀԿ-ի քաղաքական թիմից անջատված պատգամավորները:
Նշենք, որ վարչապետի թեկնածուների առաջադրման վերջին օրն այսօր է, մինչեւ 18:00-ն: Սա վարչապետի ընտրության 2-րդ փուլն է եւ ԵԼՔ-ը միայնակ չէր կարող առաջադրել Փաշինյանին, քանի որ այս փուլի համար անհրաժեշտ է 1/3-ի ստորագրությունը: Ընտրությունը տեղի է ունենալու նոյեմբերի 1-ին՝ ժամը 12:00-ին:
ԵԼՔ խմբակցության ղեկավարի խոսքով՝ վարչապետի թեկնածու Նիկոլ Փաշինյանը իր ելույթը նվիրելու է տնտեսությանը:
Հիշեցնենք, որ մեկ շաբաթ առաջ Նիկոլ Փաշինյանը չընտրվեց վարչապետ, քանի որ խմբակցությունները չմասնակցեցին քվեարկությանը: Այս գործընթացն իրականացվում է՝ ԱԺ-ն իրավունքի ուժով լուծարելու համար: