Քաղաքապետարանի աշխատակիցները կասեցրել են շինարարությունն Աբովյան 5-ում
Աբովյան 5/1, 5/2 եւ 5/5 հասցեներում իրականացվող առերեւույթ ապօրինի շինարարությունը կասեցվել է՝ քաղաքաշինական փաստաթղթերի ուսումնասիրման նպատակով:
Երեւանի քաղաքապետարանի տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչության փոխանցմամբ, Երեւանում շինարարության թույլտվություն ստանալու համար անհրաժեշտ է նախագիծը միջանկյալ համաձայնեցնել ՀՀ ԱԻՆ աշխատակազմի պետական հրդեհային եւ տեխնիկական անվտանգության տեսչության, ինչպես նաեւ ՀՀ մշակույթի նախարարության հետ:
Տվյալ կառույցների եզրակացություններն ստանալուց հետո միայն շինարարություն իրականացնող ընկերությունը դիմում է Երեւանի քաղաքապետարան՝ ստանալու շինթույլտվություն:
Երեւանի քաղաքապետարանը եւս մեկ անգամ հիշեցնում է, որ ապօրինի կառուցապատման ցանկացած դեպք կասեցվելու է, որից հետո կիրառվելու է օրենսդրությամբ սահմանված վարչարարություն: