Ասյա Խաչատրյանի հետ լուսանկարված ադրբեջանցուն հայրենակիցները սպառնում են դատաստանով
Քաղաքիական ակտիվիստ Ասյա Խաչատրյանի շուրջ ստեղծված աղմուկը հասավ նաեւ Ադրբեջան։ Այդ երկրում ադրբեջանցի Թեհրան Բայրամովին զայրացած հայրենակիցները Ասյա Խաչատրյանի հետ լուսանկարների համար դաժան դատաստանով են սպառնում:
Ինչպես հայտնում է Haqqin.az-ը, որը կապ է հաստատել Թեհրան Բայրամովի հետ, վերջինս պատմել է, որ Ասյայի հետ ծանոթացել է մի քանի ամիս առաջ ֆեյսբուք սոցիալական ցանցում: Բայրամովը, որը ծնունդով Բաքվից, ասել է, որ այժմ ավտոստոպով ճանապարհորդում է այն երկրներ, որտեղ Ադրբեջանից վիզա չի պահանջվում: Նրա ընտանիքն ապրում է Ադրբեջանում, իսկ ինքը ճանապարհորդում է Ռուսաստանում:
«Սկզբում մենք շփվեցինք մեր երկրների միջեւ պատերազմի թեմայով: Պարզվեց, որ Ասյան, ինչպես եւ ես, դեմ ենք ռազմական գործողություններին եւ անմեղ մարդկանց մահվան», - ասաց Բայրամովը՝ հավելելով, որ լավ ընկեր են Ասյայի հետ եւ ոչ ավելին:
Այնուհետեւ նրա խոսքով, որոշել են հանդիպել Թբիլիսիում, եւ այնտեղ արված լուսանկարները ցնցել են ադրբեջանական հասարակությանը:
«Ես չէի կարծում, որ այդ լուսանկարների պատճառով նման աղմուկ կբարձրանա: Կիսվելով այդ նկարներով, ես հույս ունեի միավորել մարդկանց, բայց արձագանքը չափազանց բացասական եղավ: Իմ դեմ հարձակման հզոր ալիք տեղաց: Ինձ վիրավորում էին, կային անգամ մարդիկ, որ սպառնում էին սպանել ինձ», - ասել է Բայրամովը: