Հայաստանը ԵԱՏՄ միջկառավարական խորհրդում ներկայացնելու է Արարատ Միրզոյանը
ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանին արձակուրդի ընթացքում կփոխարինի առաջին փոխվարչապետ Արարատ Միրզոյանը։ Այս մասին Միրզոյանը տեղեկացրել է Facebook-յան իր էջում:
«Վարչապետի որոշմամբ փոխարինելու եմ նրան իր արձակուրդի ընթացքում։ Ներկայացնելու եմ Հայաստանը ԵԱՏՄ միջկառավարական խորհրդում»,- գրել է նա:
Հիշեցնենք, Փաշինյանը մեկնել է արձակուրդ՝ նախընտրական քարոզարշավին լիարժեք մասնակցելու համար: Քարոզարշավը մեկնարկել է այսօր՝ նոյեմբերի 26-ին, եւ կտեւի 12 օր: Դեկտեմբերի 9-ին ՀՀ քաղաքացիները կընտրեն նոր խորհրդարան: