Սերժական Դավիթ Շահնազարյանը հայտարարել է՝ մեր իշխանությունը եկել է, որ Ղարաբաղը հանձնի. Փաշինյան
Ստեփանավանում՝ «Իմ քայլը» դաշինքի քարոզարշավի շրջանակներում Նիկոլ Փաշինյանն անդրադարձել է ՀՀԿ թեկնածու Դավիթ Շահնազարյանի այն հայտարարույթուններին, որ իշխանությունները պատրաստվում են Արցախը հանձնել:
«Վերջերս բացահայտված սերժական Դավիթ Շահնազարյանը հայտարարել է, որ մեր իշխանությունը եկել է, որ Ղարաբաղը հանձնի: Ես չեմ ուզում էմոցիոնալ հայտարարւոյթուններ անել, որովհետեւ Դավիթ Շահնազարյանը եւ ՀՀԿ-ն որեւէ էմոցիա չեն շարժում: Ես ՀՀ կառավարության առաջին ղեկավարն եմ, ով հստակ ասել է հետեւյալը, որ ՀՀ ոչ մի ղեկավար եւ իշխանություն չի կարող լուծել Ղարաբաղի հարցը: Ղարաբաղի հարցի լուծողը ժողովուրդն է: Եթե կլինի Ղարաբաղի հարցի կարգավորման այնպիսի առաջարկ, որն ընդունելի կլինի ժողովրդի համար, ես կգամ եւ այդ առաջարկը կներկայացնեմ ժողովրդին: Մեր իշխանությունը չի իրականացնի այն՝ ինչ կա ՀՀԿ-ի մտքում»:
Նիկոլ Փաշինյանը նաեւ ընդգծեց, որ ինքը ՀՀ առաջին ղեկավարն է, որ հայտարարել է՝ Արցախի հարցի լուծման հարցում կարող է միայն հանդես գալ Հայաստանի անունից: Նա նշեց, որ այս հարցում Ղարաբաղի դիրքորոշումը կարող է ներկայացնել միայն Արցախի իշխանությունը:
«Ես ասում եմ, որ այդ դիրքորոշումը վճռական է լինելու, որովհետեւ Արցախի հարցի լուծողն Արցախի ժողովուրդն է»,- ասաց Նիկոլ Փաշինյանը եւ տեղեկացրեց, որ վերջին անգամ, երբ եղել է Արցախում, հավաքել է Արցախի ղեկավարության զինհրամկազմին եւ տեղեկացրել է, թե ինչ քննարկումներ է ունեցել Արցախ հետ կապված: