Հեռուստաբանավեճի նախաձեռնությունը դրական էր, բայց դրա ընթացքում մրցակցություն չնկատվեց․ Մակեյան
«Սասնա Ծռեր» կուսակցության պատգամավորության թեկնածու Պետրոս Մակեյանը Լոռու մարզի Ջրաշեն համայնքում բնակիչների հետ հանդիպման ժամանակ` անդրադառնալով արտահերթ ընտրություններին մասնակցող քաղաքական ուժերի առաջնորդների հեռուստաբանավեճին, նշեց, որ հեռուստաբանավեճի նախաձեռնությունը դրական էր, բայց դրա ընթացքում մրցակցություն չնկատվեց։
«Հանրային հեռուստատեսության հաղորդավարները, կարծես թե, սպասարկում էին ՀՀԿ-ին, 2-րդը` ԼՀԿ-ին: Ակնհայտ էր, որ օգտվում էին ինչ-որ ակունքից, ինչ-որ տեղից»,- ասաց Մակեյանը:
Մակեյանի կարծիքով, թե´ Վարուժան Ավետիսյանի խոսքն էր ընդհատվում եւ թե՝ անգամ փորձ էր արվում ընդհատելու «Իմ քայլը» դաշինքի առաջնորդ, վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի խոսքը:
«Նաեւ հստակ բացահայտում եղավ, Ծառուկյանը հստակ հայտարարեց ԼՀԿ տիրոջ մասին, չնայած ասում էին՝ տերը ժողովուրդն է, պարզվեց, որ չէ: Բացահայտվեց. ԼՀԿ-ն իր հիմնական թիրախը դարձրել է «Սասնա Ծռերին», ովքեր նվիրյալներ են»: