Անունը չեմ ուզում տալ, նախկինում նա ինձ ընկեր է եղել, բայց չեմ կարող պատկերացնել՝ ո՞նց․ Քոքոբելյան
Ո՞նց կարող է մարդը քսան տարի պայքարել, գոռալ, որ իշխանությունը հանցագործ է, բայց մեկ էլ տեսնում ես՝ զրահաշապիկով պաշտպանում է նախորդ իշխանությունների հանցագործությունները: Այս մասին այսօր հայտարարեց ՄԵՆՔ դաշինքի պատգամավորի թեկնածու Խաչատուր Քոքոբելյանը։
«Հիմա շատերն են ասում, թե իրենք ընդդիմություն են լինելու: ՄԵՆՔ դաշինքը մերժել եւ մերժելու է ՀՀԿ-ին եւ լինելու է միակ ընդդիմախոսը՝ ներկայիս իշխանություններին: Որքան էլ ոմանք փորձեն սա չլսելու տալ, չի ստացվի»,- ասաց Քոքոբելյանը։
Պատգամավորի թեկնածուն, դիմելով քաղաքացիներին, ասաց․ «Ավելի վտանգավոր են իշխանության մոտ ընդդիմություն աշխատողները, քան իշխանության մեջ գտնվող երբեմն թերացողները: Մեր տունը քանդողներն այդ «վայ» ընդդիմադիրներն են եղել: Անունը չեմ ուզում տալ, նախկինում նա ինձ ընկեր է եղել, բայց չեմ կարող պատկերացնել՝ ո՞նց կարող է մարդը քսան տարի պայքարել, գոռալ, որ իշխանությունը հանցագործ է, բայց մեկ էլ տեսնում ես՝ «զրահաշապիկով» պաշտպանում է նախորդ իշխանությունների հանցագործությունները: Դա խարան է»: