Մուկուչյանը լսել է Նաիրա Զոհրաբյանի մեղադրանքն ու Հունան Պողոսյանի հերքումը
Երեկ «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության պատգամավորի թեկնածու Նաիրա Զոհրաբյանը հայտարարություն էր տարածել, որ Սյունիքի մարզպետ Հունան Պողոսյանը ընտրողներին ուղղորդում է, որպեսզի վերջիններս քվեարկեն «Իմ քայլը» դաշինքի օգտին։ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի նախագահ Տիգրան Մուկուչյանը քիչ առաջ լրագրողների հետ զրույցում անդրադառնալով այս թեմային ասաց, որ հայտարարությանը ծանոթ են այնքանով, որքանով որ եղել է հրապարակում։
«Նաիրա Զոհրաբյանի հայտարարության վերաբերյալ ԿԸՀ դիմում չի ներկայացվել։ Խոսել եմ Նաիրա Զոհրաբյանի հետ, պնդել է այն, ինչի մասին նշված է եղել հայտարարության մեջ»,- ասաց Տիգրան Մուկուչյանը։
Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի նախագահը հայտարարեց, որ զրուցել է նաեւ Սյունիքի մարզպետ Հունան Պողոսյանի հետ։ «Անձամբ եմ կապ հաստատել Սյունիքի մարզպետի հետ։ Վերջինս նշել է, որ նման խնդիր չի եղել, ինքը որեւէ համայնքում չի եղել եւ որեւէ ընտրողի չի հանդիպել»,- ասաց Տիգրան Մուկուչյանը։
Հիշեցնենք, որ Նաիրա Զոհրաբյանը երեկ հայտարարություն էր տարածել, որ Սյունիքի մարզպետ, նախկին փոխոստիկանապետ Հունան Պողոսյանը ուղղորդում է, որ քաղաքացիներն ընտրեն «Իմ քայլը» դաշինքին:
«Ես չեմ ուզում հավատալ, որ այդ վարչական լծակը կիրառվում է կառավարության անմիջական միջնորդությամբ, որովհետեւ Սիսիանում վարչապետն ասաց՝ եթե որեւէ մեկը վարչական լծակ կիրառելով «Իմ քայլը» դաշինքին քվե կբերի, ապա դա իրենց պետք չէ: Այնուհանդերձ, Հունան Պողոսյանը, որ հավատարմորեն ծառայել է Ռոբերտ Քոչարյանին, Սերժ Սարգսյանին ամբողջ մարզը ուղղորդել է «Իմ քայլի» տարբեր թեկնածուներին»,- հայտարարել էր Զոհրաբյանը: