Գյուղնախարարի պաշտոնակատարը կշարունակի՞ պաշտոնավարել. մանրամասնում է Գեղամ Գեւորգյանը
Երբ որ կորոշվի՝ այս կամ այն պաշտոնին կպաշտոնավարեմ, թե՝ չէ, կարծում եմ՝ համապատասխան խողովակներով կհայտնենք հասարակությանը: Այս մասին ՀԺ-ի հետ զրույցում ասաց ՀՀ գյուղատնտեսության նախարարի պաշտոնակատար Գեղամ Գեւորգյանը՝ անդրադառնալով հարցին, թե կշարունակի՞ պաշտոնավարել նոր կառավարության ձեւավորումից հետո:
«Ես կարծում եմ՝ հանրությանը պետք է ավելի քիչ հետաքրքրի, թե ով է նախարարի պորտֆելը զբաղեցնում: Կարեւորն այն է, որ նախարարները լինեն պրոֆեսիոնալ եւ կատարեն իրենց աշխատանքը առավել արդյունավետ: Իհարկե, հասկանում եմ, որ նմանատիպ ինֆորմացիան շատ ավելի կարեւոր է, քան այլ ինֆորմացիա, բայց կարծում եմ, որ պետք է ֆիքսվել ոլորտի զարգացման վրա, քան թե անձանց»,- ասաց Գեւորգյանը:
Հարցին՝ քննարկում եղե՞լ է գյուղատնտեսության նախարարությունն այլ նախարարության միավորելու վերաբերյալ, հաշվի առնելով, որ այս օրերին խոսվում է որոշ նախարարությունների միավորման մասին, Գեւորգյանը պատասխանեց. «Աշխատանքային քննարկումներ միշտ լինում են, բայց երբ որ քննարկման նյութը լինում է արդեն հրապարակման համար բացահայտ, արդեն հրապարակվում է»: