Պաշտոնանկությունների երկրորդ փուլը` այս շաբաթ. մարզպետներին կանչել են նախագահական
Մեզ հայտնի դարձավ, որ բոլոր մարզպետները վաղը հրավիրվել են նախագահական նստավայր: Խոսակցության թեման, ըստ մեր աղբյուրների, մարզպետներից որոշների պաշտոնանկության հարցն է լինելու:
Հիշեցնենք, այս ընթացքում քաղաքական շրջանակներում խոսվել է մի շարք մարզպետների պաշտոնանկության մասին: Շրջանառվում են Արարատի մարզպետ Ռուբիկ Աբրահամյանի, Արմավիրի մարզպետ Աշոտ Ղահրամանյանի, Լոռու մարզպետ Արթուր Նալբանդյանի անունները:
Այս պահին, թերեւս, միանշանակ է Արարատի մարզպետ Ռուբիկ Աբրահամյանի պաշտոնանկության հարցը: Նրան, ըստ ՀՀԿ-ական շրջանակներում տարածված տեղեկությունների, փոխարինելու է բնապահպանության այլեւս նախկին նախարար Արամայիս Գրիգորյանը (Ավշարի Արամայիս):