Հանրապետական կուսակցությունը շատ հետաքրքիր կուսակցություն է. Աղվան Վարդանյան
Աղվան Վարդանյանի խոսքով՝ ՀՅԴ-ում եւ ՀՀԿ-ում դեռ քննարկումներ չեն եղել վարչապետի եւ նախագահի թեկնածուների հարցով, սակայն խմբակցության քարտուղարը հշեցնում է, որ «ասողը» հանրապետական կուսակցությունն է:
«Դաշնակցության  պարագայում մենք դեռ որեւէ քննարկում կուսակցության ներսում չենք ունեցել, ինչից էլ պարզ է դառնում նաեւ, որ ՀՀԿ-ի հետ քննարկումներ չեն եղել: Որքանով, որ ես եմ տեղյակ ՀՀԿ-ում էլ դեռ քննարկումներ չեն եղել: Կա հուշագիր, որտեղ գրված է, որ վարչապետի թեկնածու առաջադրելու իրավունքը պատկանում է ՀՀԿ-ին: Կա քաղաքական մեծամասնություն եւ մեծամասնության անվերապահ առաջնորդ եւ բանկան է, որ վարչապետի թեկնածուին առաջադրելու է այդ առաջնորդը»,- նշում է նա:
Վերջինս միաժամանակ բացառում է այն հանգամանքը, որ Հանրապետականն ու Դաշնակցությունը եւս կսատարեն «Ելք»-ի թեկնածուին:
«Բացառում եմ, որ ՀՀԿ-ն եւ ՀՅԴ կսատարեն Արտակ Զեյնալյանի թեկնածությունը, որովհետեւ կա քաղաքական հուշագիր: Մենք կգտնենք մեր թեկնածուին, որը կատարի այդ պարտականությունները»,- ասաց Վարդանյանն ու լրագրողներին առաջարկեց սպասել ՀՀԿ-ի հետաքրքիր առաջարկին, որն ամենավերջում պարզ կդառնա:
«Հանրապետական կուսակցությունը շատ հետաքրքիր կուսակցություն է: Նա կանի առաջարկություն, որը դուք կիմանաք վերջին պահին, սպասեք այդ առաջարկությանը»:
Վարդանյանի խոսքով՝ ՀՅԴ-ում եւ ՀՀԿ-ում դեռ քննարկումներ չեն եղել վարչապետի եւ նախագահի թեկնածուների հարցով, սակայն խմբակցության քարտուղարը հշեցնում է, որ «ասողը» հանրապետական կուսակցությունն է:
Աննա Հակոբյանը մասնակցել է «Փրկություն» հաշմանդամ երիտասարդների կենտրոնի շահառուների ներկայացմանը (տեսանյութ)