Միջադեպ քրեական հեղինակություն Յոնջլախցի Նորոյի գործով նիստին
Երեւան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանի Շենգավի վարչական շրջանի նստավայրում Ռոբերտ Պապոյանի նախագահությամբ այսօր Յոնջլախցի Նորոյի գործվ նիստին միջադեպ է տեղի ունեցել:
45-ամյա Յոնջլախցի Նորո մականունով հայտնի Նորայր Ղազարյանը մեղադրվում է Արագածոտնի մարզի Թթու Ջուր գյուղի բնակիչ, 29-ամյա Վահե Գեւորգյանին մի խումբ անձանց հետ սպանելու մեջ:
Դեպը տեղի է ունեցել 2016 թվականի սեպտեմբերի 2-ի.  սպանվել է 29-ամյա Վահե Գևորգյանը` Թթուջուրցի Վահեն: Սպանության կատարման մեջ մեղադրվում է Նորայր Ղազարյանը, որը բազմիցս պնդել է, որ կատարվածն ինքնապաշտպանություն է եղել եւ որ  զինված անձինք ներխուժել են իր տուն եւ սպառնալիքներ հնչեցրել: Իսկ մեղադրական եզրակացության համաձայն` գումարային հարցերի շուրջ ծագած վիճաբանության ընթացքում Նորայր Ղազարյանն իր կիսակառույց տանը մեկ կրակոց է արձակել Գևորգյանի ուղղությամբ, ով գիտակցության չգալով` մահացել է:
Պարզվեց, որ դատավոր Ռոբերտ Պապոյանի նախագահությամբ նիստին ներկաների զայրույթը առաջացրել է վկայի ցուցմունքը։ Տեղի ունեցած կռվից հետո դատական կարգադրիչները նիստերի դահլիճից դուրս բերեցին մի քանի անձի։
Մի կին, որը ներկայացավ տուժողի մայր, լրագրողներին հայտնեց, որ իր որդուն դաժանաբար սպանել են եւ դատական նիստերը 2 տարի է՝ ձգձգում են։
Նշենք, որ դատական նիստին ներկա էր նաեւ Յոնջլախցի Նորոյի ընկեր «Մանախ» մականունով հայտնի Արթուր Այվազյանը:
5324 դիտում
Ես սա անում եմ, որ ՀՀ-ն ի վերջո դառնա անկախ պետություն, ոչ թե ֆորպոստ. Նիկոլ Փաշինյան (տեսանյութ)
Վարչապետը Բերքաբերում ծանոթացել է մինչև 16 մլն դրամ աջակցությամբ տների կառուցման ծրագրի ընթացքին (տեսանյութ)
Լուրեր | էդ 4 գյուղը թուրքի է, հայկականը մերն ա. բերքաբերցի պապիկը՝ վարչապետի հետ հանդիպման մասին (տեսանյութ)
Լուրեր | Նիկոլ Փաշինյանը գնացել է Ոսկեպար. ռուս խաղաղապահները լքում են Լեռնային Ղարաբաղը (տեսանյութ)