Քաղաքապետարանի դռները բացվում են լրագրողներից թաքուն
Այսօր գիշերը՝ ժամը 3-ից մի խումբ ակտիվ քաղաքացիների կողմից Երեւանի քաղաքապետարանի շենքը մի քանի մուտքերով շրջափակված է եղել: Նպատակը՝ թույլ չտալ աշխատողների եւ հատկապես՝ քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի մուտքը Երեւանի քաղաքապետարան: Քաղաքացիների խոսքերով՝ Տարոն Մարգարյանի անօրինականությունների մասին գիշերը հրապարակված տեսանյութից հետո, վերջինիս պաշտոնանկ անելուց բացի նաեւ պատասխանատվության ենթարկելու բավարար հիմքեր կան:
Այնուամենայնիվ, քաղաքապետարանի աշխատակիցները Երեւանի պատմության թանգարանի մուտքից, լրագրողների բացակայության ժամանակահատվածներում, հաջողացրել են մուտք գործել Երեւանի քաղաքապետարան: Թանգարանի աշխատողների խոսքերով՝ նրանք պաշտպանվում են հենց լրագրողներից: Նշենք, որ քաղաքացիների մուտքը Երեւանի քաղաքապետարան նույնպես արգելվել է, առանց օրինական հիմքերի:
Այս պահին ակտիվ քաղաքացիները առանձնացել են, եւ ծրագրում են իրենց հետագա անելիքները:
Վախենալու առիթ կա, որ դռները փակել են ժողովրդի առջև. քաղաքապետարանի դռները բացվում են լրագրողներից թաքուն