Խաչատուր Սուքիասյանը ԲՀԿ-ի նախընտրական շտաբը չի ղեկավարելու
Գործարար Խաչատուր Սուքիասյանի մամուլի խոսնակ Աննա Մկրտչյանը կտրականապես հերքում է մամուլում շրջանառվող այն տեղեկությունները, որ գործարարը ղեկավարելու է Գագիկ Ծառուկյանի դաշինքի նախընտրական շտաբը:
«Խաչատուր Սուքիասյանը որեւէ նախընտրական շտաբ չի ղեկավարելու: Ես պաշտոնապես հերքում եմ այդ լուրերը: Խոսքն, ընդամենը հերթական ապատեղեկատվության մասին է: Իսկ ապատեղեկատվություն վերջին օրերին բավական շատ է տարածվում»,- Armtimes.com-ի թղթակցի հետ զրույցում ընդգծեց Աննա Մկրտչյանը:
Հարցին՝ ի՞նչ ձեւաչափով է գործարարը պատրաստվում մասնակցել առաջիկա խորհրդարանական ընտրություններին, վերջինիս մամուլի խոսնակը պատասխանեց՝ այդ մասին Խաչատուր Սուքիասյանը կհայտարարի հունվարի 20-ից հետո:
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ մեզ հետ ունեցած զրույցում Աննա Մկրտչյանը հայտարարել էր, որ Ազգային ժողովի նախկին պատգամավոր, գործարար Խաչատուր Սուքիասյանը շարունակում է քաղաքական տարբեր ուժերի հետ բանակցություններ եւ կոնսուլտացիաներ վարել՝ որոշելու, թե որ կուսակցության ցուցակով է խորհրդարանական ընտրություններին առաջադրվելու, սակայն այս պահի դրությամբ, հստակ որոշում չունի: Իսկ այն տեղեկությունները, թե նա, ըստ ամենայնի, կզբաղեցնի Հայ ազգային կոնգրեսի ցուցակի 2-րդ համարը, մտացածին են: