Վճարված հարկերի ծավալով ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը Հայաստանի բանկերի առաջատարների շարքում է
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը 2016թ. տվյալներով ներառվել է Հայաստանի բանկային համակարգի առաջատարների թվում` պետական բյուջե վճարելով մոտ 3.4 մլրդ դրամ: Բանկը զբաղեցրել է 2-րդ հորիզոնականը Հայաստանի առևտրային բանկերի ցուցակում և 29-րդ տեղը հանրապետության խոշորագույն հարկատուների ցանկում: Նշված տվյալները ներկայացված են Հայաստանի կառավարությանն առընթեր Պետական Եկամուտների Կոմիտեի 2016թ. արդյունքների մասին հրապարակված տվյալներում:
1000 խոշոր հարկատուների ցուցակում ընդգրկվել են ՀՀ-ում գործող բոլոր առևտրային բանկերը: Ընդհանուր առմամբ 1000 խոշորագույն հարկատուները 2016թ. պետական բյուջե են վճարել մոտ 34.4 մլրդ դրամ: