«Բիլայնը» համաձայնության է եկել «Թել-Սել»-ի հետ. լիցքավորման քարտերը նորից կէժանանա՞ն
«Բիլայն» ընկերությունը վերականգնել է «Թել-Սել» ընկերության հետ համագործակցությունը. սա նշանակում է, որ նորից հնարավոր կլինի «Թել-Սել»-ի տերմինալներում «Բիլայնի» ծառայությունների դիմաց վճարում կատարել: Այդ մասին տեղեկացանք ընկերության կենտրոնական գրասենյակից: Մեզ տրամադրված պարզաբանման մեջ ասվում է, որ մինչեւ մարտի 1-ը ծառայությունը կիրականացվի նախկին պայմաններով, իսկ մարտի 1-ից սկսած կգործեն այլ պայմաններ:
Եթե մինչ այժմ «Թել-Սել» ընկերության տերմինալներում «Բիլայնի» բաժանորդներից 35 դրամ միջնորդավճար էր գանձվում մինչեւ 10 հազար դրամ վճարման դեպքում, ապա մարտի 1-ից Beeline-ի ծառայությունների համար մինչեւ 999 դրամ վճարումները կընդունվեն 35 դրամ միջնորդավճարով, 1000 եւ ավելի դրամ վճարումները՝ առանց միջնորդավճարի:
Հիշեցնենք, որ Beeline-ը փետրվարի 15-ին հայտարարել էր Թել-Սել, Իդրամ, Իզի Փեյ ընկերությունների տերմինալների միջոցով վճարումների ընդունման դադարեցման մասին՝ պայմանավորված «անհավասար միջնորդավճարային քաղաքականությամբ»: Բանն այն է, որ բջջային կապի դիմաց վճարային տերմինալների միջոցով կատարվող վճարումների ժամանակ մյուս օպերատորներից 1001 եւ ավելի դրամ վճարումներն ընդունվում են առանց որեւէ հավելյալ միջնորդավճարի, իսկ Beeline-ի բջջային կապի դիմաց միջնորդավճարը չի պահվում միայն սկսած 10 000 դրամից:
«Իզի Փեյ» ընկերության հետ համագործակցությունը որոշ ժամանակ անց վերականգնվել էր: «Բիլայնն» առայժմ համաձայնության չի հասել միայն «Իդրամ» ընկերության հետ: Նշենք նաեւ, որ տերմինալներում վճարման դադարը բերել էր նաեւ խանութներում լիցքավորման քարտերի թանկացման. 1000 դրամանոց լիցքավորման քարտը խանութներից հնարավոր էր ձեռք բերել 1050 դրամով: