ԱԺ մշտական հանձնաժողովների փոխնախագահները հայտնի են, ընտրվել է նաեւ «Ելք» դաշինքի անդամը
Կրթության եւ գիտության հարցերի հանձնաժողովի փոխնախագահ է ընտրվել ՀՀԿ պատգամավոր Կարեն Ավագյանը (հանձնաժողովի նախագահ` «Ծառուկյան» դաշինքի պատգամավոր Վարդան Բոստանջյան):
Արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի փոխնախագահն է ԱԺ նախկին փոխխոսնակ Հերմինե Նաղդալյանը (հանձնաժողովի նախագահ` ՀՀԿ պատգամավոր Արմեն Աշոտյան)
Երկու հանձնաժողովների փոխնախագահներ են ընտրվել նաեւ Գագիկ Ծառուկյանի երկու փեսաները:
Տնտեսական հարցերի հանձնաժողովի փոխնախագահ է դարձել Արգամ Աբրահամյանը, Դավիթ Մանուկյանը կզբաղեցնի պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի հանձնաժողովի փոխնախագահի պաշտոնը։
Տարածքային կառավարման հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ է ընտրվել ՀՀԿ-ական Արայիկ Հովհաննիսյանը (հանձնաժողովի նախագահ` «Ծառուկյան» դաշինքի պատգամավոր Վարդեւան Գրիգորյան):
Եվրաինտեգրման հանձնաժողովի փոխնախագահի պաշտոնում ընտրվել է Սամվել Ֆարմանյանը (հանձնաժողովի նախագահ` Նաիրա Զոհրաբյան):
Պետաիրավական հարցերի հանձնաժողովի նախագահը ազգությամբ եզդի, ՀՀԿ-ական Ռուստամ Մախմուդյանն է (նախագահ` ՀՀԿ անդամ Հրայր Թովմասյան):
Ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի հանձնաժողովում փոխնախագահի պաշտոնը կզբաղեցի «Ելք» դաշինքի անդամ Մանե Թանդիլյանը (hանձնաժողովի ղեկավար` Գագիկ Մինասյան):