«Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» ԲԿ նկուղում մահացած տղամարդը հիվանդանոց ընդունվել էր նախորդ օրը
Երեւանի «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոնի նկուղում մահացած հայտնաբերված 57-ամյա տղամարդը հիվանդանոց էր ընդունվել դեպքի նախորդ օրը:
Բուժհաստատության գլխավոր տնօրենի տեղակալ Գագիկ Մանուկյանը մեր զրույցում ասաց, որ նա հիվանդանոց դիմել էր շնչառական խանգարումներով: «Պառկած էր բաժանմունքում: Առավոտյան տեսել ենք անկողնում չէ, սկսել ենք փնտրել: Մի քանի ժամ հետո հայտնաբերեցինք, որ իջել է նկուղ»,- տեղեկացրեց փոխտնօրենը:
Հիվանդանոցը տեսահսկվում է: Կորած տղամարդուն փնտրելիս տեսագրությունների միջոցով պարզել են, որ նա բաժանմունքից դուրս է եկել, բայց շենքից` չէ: Հարցուփորձ անելով պարզել են նաեւ, որ նրան տեսել են նկուղ իջնելիս:
«Նկուղներում փնտրեցինք, գտանք: Նրա մոտ եղել է մեծ, սուր ինֆարկտ, թոքը` քայքայված: Այդքան ծանր հիվանդ էր: Եթե նույնիսկ բաժանմունքում մնար, անկողնու մեջ կմահանար»,- կարծիք հայտնեց Գագիկ Մանուկյանը:
Հիվանդը բաժանմունքից դուրս է եկել առավոտյան ժամը 8-ի սահմաններում: Դին հայտնաբերվել է մի քանի ժամ անց: Հիվանդանոցում կարծիք կա, որ նա մոլորված է եղել ու դրա համար է հայտնվել նկուղում:
Այսօր ավելի վաղ հայտնի էր դարձել, որ «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոնի նկուղում հունիսի 10-ին հայտնաբերվել է 57-ամյա տղամարդու դի: Ոստիկանության տեղեկատվության համաձայն` դիակի վրա նախնական զննությամբ, բռնության հետքեր չեն հայտնաբերվել: