«Սասնա ծռեր» խմբի 16 անդամի դատավորը հեռացրեց դահլիճից
30 րոպե ընդմիջումից հետո շարունակվեց «Սասնա ծռեր» խմբի 18 անդամի գործով նիստը: Նիստը նախագահող դատավոր Արտուշ Գաբրիելյանը, երբ մտավ նիստերի դահլիճ, խմբի 18 անդամը ոտքի չկանգնեցին: Արտուշ Գաբրիելյանն ասաց, որ թույլ է տալիս ոտքի չկանգնել միայն Արամ Մանուկյանին, քանի որ նա վատառողջ է, իսկ մյուսների նկատմամբ կիրառեց սանկցիա՝ նախազգուշացման տեսքով: Այդ ընթացքում խմբի անդամ Սերգեյ Կյուրեղյանը փորձեց հայտարարություն անել, սակայն նստած վիճակում: Դատավորնն ասաց, որ եթե դիմում է դատարանին, ապա պետք է ոքի կանգնի:
- Դատարանին հետաքրքիր չի՞ պատճառը, թե ինչի ես ոտքի չեմ կանգնում:
- Եթե պատճառ չունեք, ոտքի կանգնեք:
- Պատճառ շատ ունեմ, բայց մինչեւ սանկցիա կիրառելն ավելի լավ կլիներ պատճառների մասին հարցնեիք:
- Ես հիմա հարցնում եմ՝ դուք առողջական որեւէ խնդիր ունե՞ք:
- Արդեն կիրառել եք սանկցիան: Այսքան մարդկանց առանց հարցնելու իրենց պատճառները դուք նախազգուշական սանկցիա եք կիրառում:
Դատավորի եւ Կյուրեղյանի երկխոսությունն այլեւս լսելի չէր:
Նշենք, որ Սերգեյ Կյուրեղյանի պաշտպան Մուշեղ Շուշանյանը նիստերի դահլիճում չէր, քանի որ նրա պայուսակը նույնպես ցանկացել էին դատական կարգադրիչները խուզարկել: Դատական նիստը կրկին 30 րոպեով ընդմիջվել է: Ընդմիջումից հետո կրկին ոտքի չկանգնելու համար դատավոր Արտուշ Գաբրիելյանը16 հոգու հեռացրեց դահլիճից: 30 րոպե ընդմիջումից հետո նիստերից հեռացված մեղադրյալները բերվեցին դատարանի դահլիճ: Նրանց հարազատները վանկարկեցին «Սասնա ծռեր», «Արամ» եւ այլն: