Մխիթարյանի Լոպիրյովան ամուսնանում է Նիկոլայ Բասկովի հետ. աղջիկները կարող են շունչ քաշել
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի եւ «Մանչեստեր Յունայթեդի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը «հայու գենը» աղավաղողներից, կարծես թե, չի դառնա: Ռուս հաղորդավարուհի Վիկտորիա Լոպիրյովան, որի հետ նա ամռան սկզբին արձակուրդն էր վայելում Հայաստանում, ամուսնանում է Ռուսաստանի «ոսկե ձայն» Նիկոլայ Բասկովի հետ: Երգիչը Լոպիրյովային մատանի է նվիրել Չեչնիայի մայրաքաղաք Գրոզնիում «Ախմատ» ֆուտբոլային ակումբի շնորհանդեսի ժամանակ:
Բասկովը նաեւ առաջարկել է Չեչնիայի ղեկավար Ռամզան Կադիրովին դառնալ իրենց հարսանիքի վկան: Կադիրովը համաձայնել է եւ պնդել, որ հարսանիքը պետք է տեղի ունենա Գրոզնիում: Նա Բասկովի առաջարկի տեսանյութը հրապարակել է ինստագրամի իր էջում եւ գրառում կատարել:
«Շատ շուտով Գրոզնիում տեղի կունենա հարյուրամյակի հարսանիքը: Այսպիսով, հոկտեմբերի 5-ին՝ Գրոզնի քաղաքի օրը, մեծ իրադարձություն տեղի կունենա. Ռուսաստանի ժողովրդական արտիստ, «ոսկե ձայն» Նիկոլայ Բասկովը եւ հմայիչ հաղորդավարուհի, «Միսս Ռուսաստան 2013», աշխարհի 2018 թ. առաջնության դեսպան Վիկտորիա Լոպիրյովան կամուսնանան»,- գրել է Կադիրովը:
«Ախմատի» շնորհանդեսի եւ, հետեւաբար, նաեւ Բասկովի առաջարկի ժամանակ ներկա են եղել ռուսական շոու բիզնեսի մի շարք աստղեր, այդ թվում՝ Տիմատին, Վալերիան, Իգոր Կրուտոյը, Յանա Ռուդկովսկայան, Եվգենի Պլյուշչենկոն եւ այլն:
Ամռան սկզբին Հենրիխ Մխիթարյանն ու Լոպիրյովան իրենց հանգիստն էին անցկացնում Հայաստանում, այցելում տեսարժան վայրեր, լուսանկարներ հրապարակում, ինչի պատճառով խոսակցություններ էին տարածվել նրանց սիրային կապի մասին: Մխիթարյանին նույնիսկ մեղադրում էին ոչ հայ կողակից ընտրելու համար, բայց ֆուտբոլիստի հայ երկրպագուհիները, կարծես թե, կարող են գոնե որոշ ժամանակ ազատ շունչ քաշել: