Սպետեմբերի 18-ը ոչ աշխատանքային օր կլինի, իսկ հաջորդող շաբաթը՝ աշխատանքային
Կառավարության օգոստոսի 17-ի նիստում սեպտեմբերի 18-ի աշխատանքային օրը կտեղափոխի սեպտեմբերի 23-ի շաբաթ օրը: ՀՀ կառավարության որոշման նա­խագծի ընդունումը նպատակ ունի հնարավորություն ընձեռնել Հայաստանի քաղաքացիներին` Խաչվերացի` սեպտեմբերի 17-ին հաջորդող հիշատակի օրն այցելելու իրենց ննջեցյալների գերեզմանները:
ՀՀ կառավարության որոշման նախագծի ընդունումն այլ իրավական ակտերում փո­փոխություններ եւ լրացումներ ու պետական կամ տեղական ինքնակառավարման մար­մին­ների բյուջեներում ծախսերի եւ եկամուտների ավելացումներ կամ նվազեցումներ չի առա­ջացնում: