Ազատամարտիկ Վլադիմիր Առաքելյանը վիրահատվել է. «Զինված խմբի» գործով նիստը չկայացավ
2015 թվականի նոյեմբերի 25-ին ԱԱԾ-ի կողմից մեծ աղմուկով վնասազերծված «Զինված խմբի» գործով կալանավորված ազատամարտիկ, «Մեծն Տիգրան» ջոկատի հրամանատար Վլադիմիր Առաքելյանն օրեր առաջ վիրահատվել է:
Մեր զրույցում նրա պաշտպան Արայիկ Ալվանդյանն ասաց, թե տեղյակ չէ իր պաշտպանյալն ինչ վիրահատության է ենթարկվել: Հարցին, թե ինչպե՞ս է նրա առողջական վիճակը, պաշտպանն ասաց՝ նորմալ: Մյուս հարցին՝ նա «Դատապարտյալների հիվանդանոց» քրեակատարողական հիմնարկո՞ւմ է, թե՞ քաղաքացիական հիվանդանոցում, Արայիկ Ալվանդյանը չպատասխանեց:
Այսօր Կենտրոն եւ Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանում պետք է շարունակվեր «Զինված խմբի» գործով դատական նիստը, սակայն նախագահող դատավոր Արմեն Բեկթաշյանը դատավարության մասնակիցներին տեղեկացրեց, որ ամբաստանյալ Առաքելյանը օգոստոսի 22-ին վիրահատվել է, ուստի դատարանը գրություն է ուղարկել, որպեսզի սույն գործով մյուս ամբաստանյալներին դատարան չներկայացնեն:
Այսօրվա նիստին նախատեսվում էր հարցաքննել առանցքային վկաներ այս գործի անջատված մասով անցնող մեղադրյալներ «Ռադիո Մարիամի» Գյումրու մասնաճյուղի լրագրող Լիլիթ Թորոսյանին, Սրբուհի Այվազյանին, Հայկ եւ Հրանտ Վարդանյաններին (Արթուր Վարդանյանի հորեղբոր որդիները,-հեղ.): Նշենք, որ վերջիններիս նկատմամբ որպես խափանման միջոց ընտրված կալանավորումը փոխարինվել՝ չհեռանալու մասին ստորագրությամբ: