300 հազարն աննախադեպ գին է. մինչ այժմ ՀՀ-ում համերգի ամենաթանկ տոմսը 150 հազար է արժեցել
Մինչեւ ադրբեջանական ծագմամբ իրանցի երգչուհի, դերասանուհի Գուգուշի Երեւան գալը, Հայաստանում երբեք 150 հազար դրամից ավելի թանկ տոմսեր չեն վաճառվել: Այս մասին armtimes.com-ին ասացին տոմսերի առցանց վաճառքով զբաղվող toms.am կայքից: ՀՀ-ում 1-ին անգամ վաճառվել են 300 հազար դրամանոց տոմսեր: Երեկ՝ օգոստոսի 31-ին, Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում տեղի ունեցած Գուգուշի համերգի տոմսերն արժեին 37 500, 47 500, 80 000, 100 000, 125 000, 150 000, 200 000, 300 000 դրամ:
Ըստ toms.am-ի՝ նախկինում ՀՀ-ում վաճառված ամենաթանկ տոմսերն արժեցել են 120-ից 150 հազար դրամ: Դրանք եղել են Cօmedy Club-ի շոուի, Շառլ Ազնավուրի, Էրոս Ռամազոտիի, Իրինա Ալեգրովայի, Գրիգորի Լեպսի համերգների տոմսերը: Գրիգորի Լեպսի՝ 2018-ի փետրվարին Երեւանում կայանալիք համերգի ամենաթանկ տոմսերն էլ չեն գերազանցում 120 հազար դրամը (8 000, 10 000, 15 000, 20 000, 25 000, 30 000, 50 000, 80 000, 100 000, 120 000 դրամ):
Մինչեւ Գուգուշի համերգը կային կարծիքներ, որ դահլիճում լինելու են հիմնականում իրանցիներ: Համերգի օրը խոսակցությունները հաստատվեցին: Թեեւ կային տեղացի հայեր եւ սփյուռքահայեր, սակայն մեծամասնություն էին կազմում իրանցիները. տարբեր սերունդների ներկայացուցիչներ՝ երեխաներից մինչեւ տարեցներ, եկել էին լսելու 1970-ականների Իրանի կուռքին, որը մինչեւ հիմա էլ գեղեցկության եւ նորաձեւության խորհրդանիշ է համարվում այնտեղ: Իրանցիներից շատերը նշում էին, որ եկել են՝ հենց նրան տեսնելու ու լսելու, քանի որ Իրանում նա արգելված է: Մյուսներն էլ ասում էին, որ Գուգուշը Հայաստան գալու առիթներից մեկն է միայն, եւ իրենց այստեղ է բերել նաեւ Հայաստանի ազատությունը եւ գեղեցիկ բնությունը:
Համերգը ներկաներին շատ է դուր եկել: Նրանք նշում են, որ եղել է լավ հնչողություն մաքուր ձայն եւ հիանալի կատարում երգչուհու կողմից: Հայ հանդիսատեսը նկատել է, որ իրանցիները մեծ ոգեւորությամբ են լսում իրենց կուռքին, թեեւ համերգի սկսվելուն սպասել են մոտ 2 ժամ (19:00-ի փոխարեն սկսվել է 21:00-ի սահմաններում): Հայերի համար ուշագրավ է եղել, որ իրանցիներից ոմանք լաց լինելով ձայնակցում են երգչուհուն:
Գուգուշը ելույթի ընթացքում 2 անգամ փոխել է հագուստը: Երգել է մի քանի լեզուներով՝ հիմնականում պարսկերենով: Կատարել է նաեւ հայերեն երգ («Հազար երնեկ»):