ԵԱՏՄ որոշ կառույցներում մենք Ադրբեջանի կարիքն ունենք. Լեոնիդ Կալաշնիկով
Ադրբեջանը պետք է ընդլայնի Եվրասիական նախագծերում համագործակցությունը, հայտարարել է Ռուսաստանում Պետդումայի ԱՊՀ, եվրասիական ինտեգրացիայի եւ համերկրացիների հարցերով հանձնաժողովի նախագահ Լեոնիդ Կալաշնիկովը, գրում է rusarminfo.ru-ն:
«Իհարկե, ԵԱՏՄ որոշ կառույցներում մենք Ադրբեջանի կարիքն ունենք: Սակայն դա չի խանգարում Ադրբեջանի եւ Ռուսաստանի երկկողմ գործակցությանը»,- ասել է Կալաշնիկովը Կովկասում նոր աշխարհաքաղաքականության վերաբերյալ Մոսկվայում կայացած համաժողովի ժամանակ:
Կալաշինկովը նաեւ հավելել է՝ հետխորհրդային տարածքներում հակամարտությունների մեղավոր են Արեւմուտքը եւ Միացյալ Նահանգները, եւ կոչ է արել ընդլայնել նախկին ԽՍՀՄ երկրների միջեւ գործակցությունը: