Ինչպե՞ս են Օսիպյանը, բժիշկները տուժել Անդրիաս Ղուկասյանի գործով, եթե Սարի թաղում չեն եղել
«Նոր Հայաստան» հանրային փրկության ճակատի անդամ Անդրիաս Ղուկասյանի գործով բազմաթիվ ոստիկաններից բացի տուժող են ճանաչվել նաեւ Երեւանի փոխոստիկանապետ ՊՊԾ գնդում պատանդառված Վալերի Օսիպյանը, պատանդ պահված բժիշկները:
Այսօրվա նիստում Անդրիաս Ղուկասյանն իր զարմանքն արտահայտեց վերը նշվածի հետ կապված եւ հարցադրում հնչեցրեց, թե ինչու են Օսիպյանն ու պատանդառված բժշիկներն իր գործով տուժող ճանաչվել: Նրա պաշտպան Ինեսսա Պետրոսյանն ասաց, որ նրանք որեւէ առնչություն չունեն սույն գործի հետ: Ըստ նրա, Վալերի Օսիպյանը պատանդառված ՀՀ փոխոստիկանապետ Վարդան Եղիազարյանը վերաբերելի չեն այս գործի հետ: Որեւէ առնչություն չունեն նաեւ բժիշկներ Սալվադոր Խչոյանը, Մալինա Մարգարյանը, Դավիթ Տոնոյանը, բայց ի՞նչ կապ ունեն նրանք այս գործի հետ: Ընդհանուր առմամբ, 11 տուժող պետք է հանվի դատակոչի ցանկից»,- ասաց Ինեսսա Պետրոսյանը:
Անդրիաս Ղուկասյանը միացավ միջնորդությանը՝ հավելելով. «Մեծաքանակ վկաներ, մեծաքանակ տուժողներ, բայց նրանք որեւէ առնչություն չունեն մեղադրանքի հետ, ինձ մեղսագրվող արարքի հետ: Հենց նույն Վալերի Օսիպյանը նույնիսկ Սարի թաղում չի եղել, որ հնարավոր լիներ նրան վնասվածք հասցնել»,- ասաց Անդրիաս Ղուկասյանը:
Մեղադրող դատախազ Պետրոս Պետրոսյանը առարկեց ներկայացված միջնորդության դեմ: Դատավարության կողմերին լսելուց հետո դատարանը, այնուամենայնիվ, որոշեց մերժել Օսիպյանին եւ մյուսներին դատակոչի ցուցակից հանելու միջնորդությունը: Սա զայրացրեց պաշտպանական կողմին. Մեժլումյանը եւ Անդրիաս Ղուկասյանը առարկեցին դատարանի որոշման դեմ:
Դատախազ Պետրոսյանը կրկին առարկեց ներկայացված միջնորդությանը՝ նշելով, որ այն ամբողջությամբ անհիմն է: Դատավոր Վարդան Գրիգորյանը մերժեց միջնորդությունը: