«Վանաձոր» ՔԿՀ պետի կողմից կաշառք ստանալու գործով նոր պաշտոնյա է ձերբակալվել
«Վանաձոր» ՔԿՀ-ի պետի, օպերատիվ բաժնի պետի եւ այլ ծառայողների կողմից  2017 թվականի ընթացքում ՔԿՀ-ում պահվող դատապարտյալներից կաշառք պահանջելու եւ ստանալու գործով նոր ձերբակալություն է եղել:
Մեր տեղեկություններով հոկտեմբերի 31-ին սույն քրեական գործի շրջանակներում ձերբակալվել է «Վանաձոր» ՔԿՀ-ի անվտանգության ապահովման բաժնի պետ, Վանաձորի բնակիչ Մ. Ղարաքիշյանը:
Սույն տեղեկությունը մեր զրույցում հաստատեց ՀՀ հատուկ քննչական ծառայության մամուլի խոսնակ Մարինա Օհանջանյանը: Նա ասաց, որ անվտանգության ապահովման  բաժնի պետը ձերբակալվել է կաշառք ստանալու եւ պաշտոնական դիրքը չարաշահելու կասկածանքով:
Հիշեցնենք, որ քրեական գործով կաշառք ստանալու կասկածանքով ձերբակալվել են ՀՀ ԱՆ «Վանաձոր» քրեակատարողական հիմնարկի պետը, օպերատիվ բաժնի պետը և նրանց կաշառք տված անձը:
Ըստ Հատուկ քննչական ծառայության տարածած հաղորդագրության՝ բավարար ապացույցներ են ձեռք բերվել այն մասին, որ ՀՀ ԱՆ «Վանաձոր» քրեակատարողական հիմնարկի պետ Գեւորգ Մկրտչյանը, պետի տեղակալ Անդրանիկ Թումանյանը, օպերատիվ բաժնի պետ Ռուբեն Կիրակոսյանը, պատասխանատու հերթապահներ Արտակ Պարսամյանն ու Էդվարդ Քառյանը, ինչպես նաև պետական հատուկ ծառայություն իրականացնող այլ պաշտոնատար անձինք 2017 թվականի ընթացքում, նախնական համաձայնությամբ, ՀՀ ԱՆ «Վանաձոր» քրեակատարողական հիմնարկում պատիժ կրող դատապարտյալներից պարբերաբար պահանջել և որպես կաշառք ստացել են տարբեր չափերի գումարներ:
Դրա դիմաց դատապարտյալներին տրվել են տարբեր խցեր անարգել ելումուտ կատարելու, թղթախաղով զբաղվելու, թմրանյութ օգտագործելու, քրեակատարողական հիմնարկ արգելված իրեր մտցնելու և այլ անօրինական գործողություններ կատարելու արտոնություններ: