ՀՀ-ում 2018 թ-ին կլինի գնաճ եւ աղքատության մակարդակի բարձրացում. տնտեսագետ
Հայաստանում գնաճը 2018 թվականի բյուջեի նախագծով կկազմի 4 տոկոս, որը ստանդարտ ցուցանիշ է պետական բյուջեի ձեւավորման տեսակետից:
Այս մասին նոյեմբերի 24-ին լրագրողներին ասել է տնտեսագետ Վիլեն Խաչատրյանը: Նրա խոսքով, սակայն խնդիրն այն է, որ գնաճին զուգահեռ չի նախատեսվում թոշակների, աշխատավարձերի եւ սոցիալական նպաստների աճ:
«Սա կարող է հանգեցնել Հայաստանում քաղաքացիների կյանքի պայմանների վատթարացմանը»,– պարզաբանել է տնտեսագետը՝ միաժամանակ հավելելով, որ աղքատության մակարդակի բարձրացումը կբերի գնողունակության անկման, ինչին էլ իր հերթին՝ գնաճի։