Չելյաբինսկում ռեստորանի տիրոջը տուգանել են հայերեն երգերի համար
Ռուսաստանում Չելյաբինսկի դատախազությունը ստուգումներ է իրականացրել Կառլ Մարքսի փողոցի վրա բացված ռեստորաններից մեկում և տուգանել սեփականատիրոջը, քանի որ այնտեղ հայկական երգեր էին օգտագործվում՝ առանց անհրաժեշտ թույլտվության, գրում է rusarminfo.ru-ն:
«Հաստատվել է, որ ռեստորանում հրապարակայնորեն օգտագործվել են հայերեն երգերի կատարումներ՝ առանց մտավոր սեփականության համառուսաստանյան կազմակերպության հետ պայմանագրի: Անհատ ձեռնարկատերը չի իմացել ՌԴ օրենսդրության այս պահանջի մասին»,- նշված է Չելյաբինսկի դատախազության մամուլի ծառայության տարածած հայտարարության մեջ:
Ռեստորանի սեփականատերը տուգանվել է 10 հազար ռուբլիով՝ նյութական շահ ստանալու նպատակով հեղինակային իրավունքները խախտելու համար: