Ինտերպոլը տեղեկացվել է Փաշինյանի նկատմամբ հետախուզումը դադարեցնելու մասին. Ոստիկանություն
«Հայկական ժամանակ»-ի թղթակցի հարցին, թե ինչու ԱԺ պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանի անունը չի հանվել ինտերպոլից, ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից պատասխանել են.
«ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանը իր ֆեյսբուքյան էջում գրառում է կատարել, թե Իտալիայի ոստիկանությունը Հռոմում «պաշարել է» իր հյուրանոցային սենյակը` ձերբակալելու նպատակով: Ըստ Փաշինյանի` ոստիկանական գործողության համար հիմք է ծառայել Ինտերպոլի միջոցով 2008 թվականից իրեն որոնելու փաստը: Հայտնում ենք, որ 01.07.2009 թ` Նիկոլ Փաշինյանի` ՀՀ իրավապահ մարմիններին ներկայանալուց հետո, 21.07.2009 թ. նրա նկատմամբ միջազգային հետախուզումը դադարեցնելու մասին ՀՀ-ում Ինտերպոլի ԱԿԲ-ն տեղեկացրել է Ինտերպոլի Գլխավոր քարտուղարությանը, ապա` Գլխավոր քարտուղարության կողմից տեղեկացվել են բոլոր անդամ պետությունները»:
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ Իտալիայում գտնվող Նիկոլ Փաշինյանին տեղի ոստիկանությունը փորձել է ձերբակալել՝ պաշարելով այն հյուրանոցի շենքը, որտեղ կանգ է առել պատգամավորը: