Ովքե՞ր են իշխանության թաքնված «ԵԼՔ»-կանները. ՀՀԿ-ից ու ԲՀԿ-ից պնդում են, որ կողմ են եղել
Արդեն տեղեկացրեցինք, որ ԱԺ հաշվիչ հանձնաժողովը ներկայացրեց ՀՀ նախագահի ընտրության արդյունքները: 105 պատգամավորից քվեարկությանը մասնակցել է 101 պատգամավոր: Կողմ են քվեարկել 90, դեմ՝ 10 պատգամավոր, անվավեր է ճանաչվել 1 քվեաթերթիկ: Հետաքրքիր է, որ դեմ քվեները 10-ն են, այնինչ, միայն ԵԼՔ-ն էր հայտարարել նման կերպ քվեարկելու մասին: ԵԼՔ-ից երկու պատգամավոր՝ Էդմոն Մարուքյանն ու Սասուն Միքայելյանը, բացակա էին, եւ ստացվում է, որ քաղաքական կոալիցիայից կամ Ծառուկյան խմբակցությունից երեք պատգամավոր Արմեն Սարգսյանին դեմ է եղել: ՀԺ-ի հարցին ի պատասխան Ծառուկյան խմբակցության քարտուղար Վահե Էնֆիաջյանն ասաց, որ բացառվում է «դեմ» քվեարկողները իրենց խմբակցությունից լինեին:
«Ծառուկյան խմբակցության քվեարկողներից բացառվում է, որ դեմ լինեին: Մեր խմբակցությունից ներկա է եղել 29 պատգամավոր եւ 29-ն էլ կողմ են քվեարկել»,- վստահեցրեց Էնֆիաջյանը:
ՀՀԿ խմբակցությունից Էդուարդ Շարմազանովն էլ ասաց, որ չի կարող սուրճի բաժակ նայելով ենթադրել, թե ով է դեմ եղել Արմեն Սարգսյանին:
«Ես, ի տարբերություն մեր ընդդիմադիրների, սուրճի բաժակ նայելով չեմ կարող ասել, թե գաղտնի քվեարկությունը գուշակել, ես վստահում եմ մեր գործընկերներին: Եթե ընդդիմադիրներն ունեն նման շնորհ, ապա ես չունեմ, որ գուշակեմ»,- ասաց նա:
Նիկոլ Փաշինյանն էլ քիչ առաջ վարման կարգով ելույթ ունեցավ եւ ասաց, որ, փաստորեն, ՀՀԿ-ում թաքնված ելքականներ կան: Սա, թերեւս պատասխանն էր Վահրամ Բաղդասարյանի այն հայտարարության, որ ընդդիմությունում թաքնված ՀՀԿ-ականներ կան: