Կարծում եմ պետք է շնորհավորեք. Սերժ Սարգսյանը՝ իր ծառայողական տունը սեփականացնելու մասին
ԱԺ-ում շարունակվում է հարցուպատասխանը վարչապետի թեկնածու Սերժ Սարգսյանի եւ պատգամավորների միջեւ: ԵԼՔ-ից Արտակ Զեյնալյանը հետարքրվեց, թե՝ արդյո՞ք Սերժ Սարգսյանը ստորագրել է այն փաստաթղթի տակ, որ իր ծառայողական առանձնատունը դառնա իր սեփականությունը:
«Ինձ առանձնատուն հատկացնելու վերաբերյալ ասեմ, որ այդ օրենքն այս շենքում է ընդունվել: Այդ օրենքից օգտվել են նաեւ ՀՀ առաջին եւ երկորդ նախագահները եւ ես էլ եմ օգտվել այդ օրենքից: Եթե օրենքով չի հասնում կարող եմ հետ վերադարձնել, բայց եթե հասնում է, կարծում եմ պետք է շնորհավորեք, որովհետեւ բոլոր դեպքերում ես էլ ունեցա սեփական տուն Երեւանում»,- ասաց Սերժ Սարգսյանը:
Զեյնալյանի դիտարկմանը, որ նա տունը ստացել է կառավարական ամառանոցի տարածքում, Սերժ Սարգսյանը հակադարձեց, նշելով, որ դա արվել է պետության վրա լրացուցիչ ծախս չանելու համար: