ԱԱԾ տնօրենի պաշտոնում նշանակվել է Արթուր Վանեցյանը (տեսանյութ)
Ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենի պաշտնում կնշանակվի Երեւան քաղաքի վարչության պետի տեղակալ Արթուր Վանեցյանը:
Րոպեներ առաջ իր այս որոշման մասին տեղեկացրեց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ ֆեյսբուքյան էջի ուղիղ եթերում: ԱԱԾ արդեն նախկին պետ Գեորգի Կուտոյանը պաշտոնից ազատվել էր այսօր:
«ԱԱԾ գործառույթները ցավոք սրտի երկար տարիներ խեղաթյուրված են եղել, եւ ինչպես մի փորձագետ շատ ճիշտ նկատեց, ԱԱԾ-ն ավելի շատ ներքաղաքական խնդիրների մասնակից է եղել, քան թե զբաղվել է անվտանգության ապահովմամբ»,- ասաց Փաշինյանը:
Խոսելով Ազգային անվտանգության ծառայության գործառույթների ու կարեւոր անելիքների մասին՝ վարչապետն ընդգծեց մի նրբություն. «Գիտեք, որ հիմնականում Ազգային անվտանգության ծառայությունն է զբաղվում մաքսային գործառույթներով, եւ ես կարծում եմ, որ ԱԱԾ առաջիկա խնդիրներից պետք է լինի ընդհանրապես բացառել մաքսային ոլորտում որեւէ կարգի չարաշահում: Կարծում եմ, որ ԱԱԾ-ն պետք է լրջագույն գործառույթներ իրականացնի կոռուպցիայի դեմ պայքարում: Մենք պետք է կոռուպցիան արմատախիլ անենք Հայաստանի Հանրապետությունից եւ դա պետք է անենք չափազանց արագ: Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիները ամեն օր դա պետք է զգան»:
ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանն արդեն ստորագրել է Արթուր Վանեցյանին Ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենի պաշտոնում նշանակելու մասին հրամանագիրը: