Վերջին զանգի շրջանավարտները Երեւանում մեքենայով հարվածել են կամրջի պատնեշին ու շրջվել
Այսօր՝ մայիսի 25-ին, խոշոր ավտովթար է տեղի ունեցել Երեւանում։ Ժամը 08։00-ի սահմաններում Nissan Teana մակնիշի 24 GM 024 համարանիշի ավտոմեքենայի վարորդը Նոր Նորք վարչական շրջանի 4-րդ զանգվածից դեպի 5-րդ զանգված տանող ճանապարհահատվածում դուրս է եկել հանդիպակաց երթեւեկելի գոտի, բախվել կամրջի բետոնե հատվածին եւ գլխիվայր շրջվելով՝ մասամբ հայտնվել ճանապարհի մեջտեղում։
Shamshyan.com-ի փոխանցմամբ, վթարի հետեւանքով 2 հոգի՝ Երեւանի բնակիչներ, 17-ամյա Սերգեյ Մկրտչյանն ու 18-ամյա Ավագ Ամիրջանյանը մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել են «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոն։ Վիրավորներին առաջինը օգնության են հասել այդ պահին նշված հատվածով անցնող պաշտպանության նախարարության ծառայողները։
Երեւանի 1-03 շտապօգնության հերթապահ խումբը տղաներին տեղափոխել է «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» ԲԿ։
Ոստիկանությունը պարզում է վարորդի ինքնությունը, իսկ դեպքի վայրում հավաքվածները նշում էին, որ վարորդը եղել է Ա. Ամիրջանյանը, ով ուղեւորի հետ մասնակցելիս է եղել Վերջին զանգի արարողությանը։