Գաբրիել Ղազարյանը կնշանակվի նախարար
Կառավարության այսօրվա նիստում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, ողջունելով նորանշանակ նախարարներին, հայտարարեց, որ սպորտի նախարար կնշանակվի Գաբրիել Ղազարյանը:
«Հաջողություններ եմ մաղթում ձեզ եւ ուզում եմ տեղեկացնել, որ որոշում եմ կայացրել Գաբրիել Ղազարյանին ՀՀ սպորտի եւ երիտասարդության հարցերի նախարար նշանակելու մասին»,- ասաց նա:
Վարչապետը միջնորդություն է ներկայացրել ՀՀ նախագահին՝ համապատասխան հրամանագիր ստորագրելու: Նշենք, որ Գաբրիել Ղազարյանը, ըստ էության, վերադառնում է այս պաշտոնին, քանի որ նա 2014-2016 թվականներին արդեն իսկ եղել է ՀՀ սպորտի եւ երիտասարդության հարցերի նախարար։
Մինչ այս նախարարի պաշտոնը զբաղեցնում է Լեւոն Վահրադյանը: Այս պորտֆելը ԲՀԿ-ինն էր, սակայն հոկտեմբերի 2-ից հետո ԲՀԿ-ն դուրս եկավ կառավարությունից: