Այդտեղ չի կարող լինել ազգամիջյան որեւէ ենթատեքստ. Նիկոլ Փաշինյանը` Կարագանդայի դեպքերի մասին
Այսօր` հունվարի 7-ին, ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը լրագրողների հետ զրույցում անդրադարձավ Կարագանդայում տեղի ունեցած միջադեպին:
«Ես, նախ, ուզում եմ ցավակցություն հայտնել զոհվածի հարազատներին եւ ուզում եմ ընդգծել, որ այդտեղ չի կարող լինել ազգամիջյան որեւէ ենթատեքստ, որովհետեւ ինչքան ինձ են զեկուցել, կոնֆլիկտ ունեցած երկու խմբերը ազգային առումով միատարր չեն եղել, եւ մյուս խմբի մեջ` դանակահարողների խմբի մեջ, նաեւ ազգությամբ ղազախ քաղաքացի է եղել, այնպես որ ազգամիջյան որեւէ կոնտեքստ լինել չի կարող»,- ասաց Փաշինյանը:
Փաշինյանը, դիմելով լրատվամիջոցներին, ընդգծեց, որ այժմ «հասկանալի տեղերից» կեղծ վարկածներ ու լուրեր են դրվում շրջանառության մեջ, հորդորեց դրանք ստուգել, նոր հրապարակել: