Պաշտոնանկությունների պատճառը վարչապետի հանձնարարականը պատշաճ չկատարելն է. Վլադիմիր Կարապետյան
Վարչապետի աշխատակազմում մեկ օրում արված պաշտոնանկությունների պատճառը վարչապետի հանձնարարականը պատշաճ չկատարելն է։
Այս մասին հայտնել է վարչապետի մամուլի խոսնակ Վլադիմիր Կարապետյանը՝ մեկնաբանելով մեկ օրում վարչապետի աշխատակազմի աշխատակիցներին աշխատանքից ազատելու հարցը, հայտնում է Ազատությունը:
«Երեք պաշտոնյաներն էլ ազատվել են վարչապետի հանձնարարականը պատշաճ չկատարելու պատճառով», – ասաց նա՝ հավելելով, որ պաշտոնանկությունների շքերթ բացարձակ չկա:
Նրա խոսքով, արարողակարգի աշխատակիցը տեղափոխվել է պետական արարողակարգի ծառայություն: Մյուս երկուսի վերաբերյալ, նշում է խոսնակը, օրենքի սահմաններում, հղումներ անելով համապատասխան կարգավորումների վրա, որոշում է կայացվել:
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ Ալեքսանդր Մխիթարյանն ազատվել է վարչապետի արարողակարգի պատասխանատուի պաշտոնից, Արթուր Սարգսյանը՝ վարչապետի աշխատակազմի ղեկավարի առաջին տեղակալի պաշտոնից, Մարգարիտ Ազարյանը՝ աշխատակազմի կադրերի եւ անձնակազմի կառավարման վարչության պետի պաշտոնից: