ԱԺ-ն շարունակում է իր աշխատանքը. օրակարգը չի սպառվել (ուղիղ)
Հայաստանի 7-րդ գումարման Ազգային ժողովն այսօր՝ սեպտեմբերի 16-ին, շարունակում է՝ դեռեւս նախորդ շաբաթվա սկզբին մեկնարկած երրորդ նստաշրջանի աշխատանքը:
Ազգային ժողովի յոթերորդ գումարման երրորդ նստաշրջանի օրակարգի նախագծում ընդգրկվել է 69, սեպտեմբերի 9-ին գումարվող հերթական նիստերի օրակարգի նախագծում` 57 հարց:
Օրակարգում ընդգրկված 57 հարցից երկուսը մնացել են: Այսօր ԱԺ–ն քննարկում է պատգամավոր Նիկոլայ Բաղդասարյանի ներկայացրած Հայաստանի Հանրապետության վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ ՀՀ օրենսգրքում փոփոխություն կատարելու մասին և ՀՀ վարչական դատավարության օրենսգրքում լրացում կատարելու մասին օրենքների նախագծերի փաթեթն առաջին ընթերցմամբ ընդունելու մասին հարցը։